You are currently viewing Wycieczka do Kocka

Wycieczka do Kocka

W dniu 15 września 2022 roku uczniowie naszej szkoły pojechali na wycieczkę do Kocka. Pierwszym punktem programu była wizyta w Komisariacie Policji. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie pokonywać drogę do szkoły oraz jak bezpiecznie zachowywać się podczas lekcji i przerw. Uczniowie mieli też okazję obejrzeć jak wygląda prawdziwy komisariat oraz wyposażenie osobiste funkcjonariusza. Dowiedzieli się również wielu ciekawostek o specyfice pracy służb mundurowych oraz… nauczyli się jednej z technik kryminalistycznych –  zdejmowania odcisków palców. Drugim punktem wycieczki było zwiedzanie rynku Kocka, gdzie uczniowie odwiedzili ważne dla miasteczka miejsca pamięci i poznali ich historię. Ostatnim punktem był spacer pod pomnik gen. Franciszka Kleeberga i poznanie jego bohaterskich czynów.

Fotorelacja w galerii.

Dodaj komentarz